بیدونت!

این سؤال که آیا میشه با یک میلیون و دویست هزار تومان سکه تمام بهار آزادی خرید تو همچین شرایط اقتصادی اهمیت خیلی زیادی داره. یک راست میرم سره اصل مطلب: خیر! چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.

شبکه‌های تلوزیونی چون مجبور هستند که نرم‌افزار مذکور رو تبلیغ کنن به شما از نحوه عمل‌کرد و اینکه چطوری میشه از طریق این نرم‌افزار به درآمد رسید صحبتی نکردند. داستان خیلی هم ساده است فقط چون ما توی ایران خیلی دور و بره قمار نرفتیم برامون یکم تازگی داره.

اول این نرم‌افزار یک سکه طلا رو با قیمت خیلی پایین مثلاً همون یک میلیون و دویست هزار تومان برای فروش به نمایش می‌گذاره. حالا رقابت برای بدست آوردن این سکه با قیمت پایین بین شما و دیگر کاربران آغاز میشه. اما صبر کنید… شما برای اینکه بتونید درخواست خودتون رو به ثبت برسونید… یعنی به نرم‌افزار بگید که من هم این سکه رو می‌خوام… باید یک مبلغ خیلی خیلی کمی به نرم‌افزار پرداخت کنید که به اصطلاح اونهایی که خیلی تو سایت‌های شرط بندی فعال هستند باید مبلغی برای هر bid بپردازید، که البته نام bidonet هم از همینجا اومده. شما هزینه بید رو پرداخت می‌کنید و مبلغ ۱۲۰۰ رو برای خودتون به ثبت می‌رسونید. حالا یهو می‌بینید که یک کاربر دیگه از یک جای نامعلومی … اون هم درخواست خرید این سکه رو داره… پس اون هم مثل شما هزینه بید رو پرداخت می‌کنه… و باید مبلغی هم بالاتر از شما اعلام کنه مثلاً ۱۳۰۰ … درخواست ها همینجوری اضافه میشن، و قیمت هم بالاتر و بالاتر میره… حتی شما میتونید قیمت قبلی خودتون رو هم افزایش بدید تا سکه رو مال خودتون بکنید اما مجدداً باید هزینه بید رو پرداخت کنید.

قیمت سکه همینجوری با هر درخواست میره بالاتر و بالاتر تا جایی که خرید این سکه دیگه هیچ سودی برای هیچ یک از درخواست کننده ها نداره، اما همه ی شما ها به نرم‌افزار کلی هزینه بید پرداخت کردید و اگر کنار بکشید کلی ضرر می‌کنید … پس جنگ اصلی تازه الان شروع میشه… همه حاضر هستند حتی اون سکه رو بیشتر از قیمت بازار خریداری کنند تنها به این خاطر که کمتر ضرر کنند.

اینکه هرکسی چطور دوست داره که پولهاشو خرج کنه کاملاً شخصی هستش و به خودش مربوطه، اما از اونجایی که تو کشور ما ، مثل هر کشور دیگه‌ای قوانینی برای نحوه و عمل‌کرد قمار وجود نداره، این امکان رو افزایش میده که در پشت پرده این قمارها، مثل اون چهارهزار سایت شرطبندی ، داره پولشویی اتفاق میوفته!

در انتها به عنوان یک کارشناس نرم‌افزار و محقق در زمینه امنیت سایبری بهتون پیشنهاد می‌کنم تا کمی هوشمندانه تر و با چشم باز در فضای مجازی قدم بردارید.